Przejdź do treści Przejdź do stopki

„Melting Pott” – wystawa Tilla Brönnera

Wernisaż 05.10.2023, godz. 18:00 / ekspozycja do 03.03.2024 / Muzeum Śląskie w Katowicach, ul. T. Dobrowolskiego 1 / Łaźnia

Przed nami otwarcie wystawy Melting Pott. Wystawa fotografii Tilla Brönnera. Fotografie, które będą na niej prezentowane, są wyborem 57 prac Tilla Brönnera wykonanych podczas jego rocznej eksploracji Zagłębia Ruhry. Artysta uwieczniał mieszkańców tego terenu, otoczenie, przemysł i architekturę. Pokazują one tętniący życiem obszar, w którym do niedawna przemysł odgrywał kluczową rolę. Poprzez obiektyw Brönnera przyjrzymy się mieszkańcom Zagłębia, miejscu, w którym żyją oraz industrii, która widoczna jest w krajobrazie i architekturze. Analizując dzieła, odkryjemy także silną tożsamość człowieka z miejscem, jego przywiązanie do niego. Tworząc kompletny obraz tego regionu, Till Brönner stworzył możliwość zrozumienia tej zależności. Region, w którym przemysł generował rytm codzienności, zdaje się nadal tętnić życiem, może nie napędzanym już przez przemysł, ale przez swoją różnorodność i wielowątkowość. Przed nami cała gama kadrów oddających koloryt tego miejsca.

Fotografie prezentowane na wystawie pochodzą z kolekcji Fundacji Brost.

Till Brönner

Till Brönner urodził się w 1971 roku niedaleko Düsseldorfu. Jest najbardziej utytułowanym muzykiem jazzowym w Niemczech. Impulsem do dostrzeżenia podobieństw między jazzem a fotografią były prace innego muzyka i fotografa mody Williama Claxtona, przedstawione w filmie dokumentalnym Jazz Seen z 2001 roku. Po zakupie pierwszego aparatu Leica M8 w 2009 roku jazzman rozpoczął swoją przygodę z fotografią.  

Kuratorzy wystawy: Ewelina Niewiadomska, Bernd Heinrich Dinter

Skomentuj

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now