Przejdź do treści Przejdź do stopki

Krzysztof Bieliński otwiera Szkołę Fotografii Eksperymentalnej

Eksperyment w fotografii to droga do wolności. Znany fotograf abstrakcyjny i teatralny Krzysztof Bieliński otwiera Szkołę Fotografii Eksperymentalnej.

Fotografia eksperymentalna otwiera przed nami nieograniczone możliwości przenoszenia własnych wizji. To droga do twórczej wolności. Szczególnie fotografia abstrakcyjna, w której zrywamy z odzwierciedlaniem rzeczywistości i możemy przekazywać to, co nieuchwytne, na przykład złożone stany wewnętrzne – mówi Krzysztof Bieliński.

W Warszawie powstaje Szkoła Fotografii Eksperymentalnej. Jej twórcą jest Krzysztof Bieliński, autor niezwykłych fotografii abstrakcyjnych i teatralnych. Zajęcia prowadzone będą w kilku grupach (stacjonarnie i online) na różnych poziomach zaawansowania, możliwy jest także mentoring – spotkania indywidualne.

Krzysztof Bieliński, Lęk, (2021), z cyklu Pod powiekami

Czy twórczego myślenia można się nauczyć? To nie jest szkoła! Tutaj nie będziesz naśladować czyichś technik fotograficznych, tu odkryjesz swoje – pisze na stronie Szkoły Fotografii Eksperymentalnej Krzysztof Bieliński.

Założyciel szkoły mówi, że w jego metodzie nauczania najważniejsze jest nieszablonowe myślenie, indywidualna wrażliwość i poszukiwanie unikalnego języka artystycznego. – Trzeba będzie zerwać ze sobą, żeby odnaleźć siebie. Często szukamy bezpiecznej strefy w działaniu, schematów, które nam coś ułatwią. Ale pozostawanie przy schematach uniemożliwia odnalezienie siebie i swojego unikalnego języka artystycznego. W mojej autorskiej metodzie nauczania najważniejsze jest poszukiwanie unikalnego języka artystycznego. Każdy ma swoją wrażliwość, ja pomogę Ci się o nią zatroszczyć i rozwinąć. Nie tylko talent, ale szczere zaangażowanie jest najważniejsze dla osiągnięcia artystycznych celów. Dlatego zapraszam tylko osoby, które chcą poświęcić dużo czasu i są gotowe do pracy.

Krzysztof Bieliński, Nieświadomość (2010), z cyklu Pod powiekami

Krzysztof Bieliński to artysta fotograf specjalizujący się w fotografii abstrakcyjnej. Jest jednym z czołowych polskich fotografów teatralnych, autorem fotografii do przeszło dziewięciuset spektakli krajowych i zagranicznych. Wydał kilka albumów z fotografią teatralną: Lupa/Teatr, Treliński, Staniewski-Gardzienice Antyk, BTL/Lalki, Warlikowski/Teatr (współautor), Kudlička. Volume I (współautor). Jest twórcą plakatów teatralnych. Od 2008 roku jest stałym fotografem Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Regularnie współpracuje z kilkunastoma innymi teatrami.

Wykładał fotografię teatralną oraz plakat w Warszawskiej Szkole Filmowej i na Fotografii UW. W 2019 roku został jurorem V Konkursu Fotografii Teatralnej, organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. W 2020 roku prowadził pierwsze w Polsce Master Class z fotografii teatralnej online we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego zakończone wystawą w Starej Galerii ZPAF. 

We wrześniu 2020 na łamach miesięcznika „Teatr” ogłosił Manifest Twórczej Fotografii Teatralnej. W 2021 roku otrzymał tytuł Artysty Roku 2020 pisma „Post Scriptum”. Obecnie wykłada fotografię abstrakcyjną w Studium Związku Polskich Artystów Fotografików.

Collage z fotografii teatralnych Krzysztofa Bielińskiego

Szkoła Fotografii Eksperymentalnej rusza w grudniu. Więcej informacji znajduje się na stronie: szkolafotografiieksperymentalnej.pl oraz na stronie Krzysztofa Bielińskiego: bielinski.art.pl; profil artysty na Instagramie – www.instagram.com/krzysztof_bielinski/

Skomentuj

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now