Przejdź do treści Przejdź do stopki

Inkluzje

10.09.2022r. o godzinie 18.00 w Galerii Mariackiej w Gdańsku.

Zjawisko inkluzji, które zazwyczaj omawiane jest w kontekście politologii, matematyki czy mineralogii, ma też swój istotny wydźwięk w naszej aktualnej rzeczywistości i relacjach międzyludzkich.

Punktem wyjścia wystawy jest szersza refleksja na temat procesu włączania nowego elementu do istniejącej wcześniej struktury. Tego typu transformacja może być traktowana pozytywnie, gdyż w konsekwencji powstaje odrębna i oryginalna jakość. Z drugiej strony, pojawienie się nietypowego czynnika w istniejącym środowisku i zachwianie staus quo niejednokrotnie oznacza trudności, niepokój, komplikacje.

Jak przyjmujemy zmiany? Czy są one nieodwracalną częścią naszego sposobu funkcjonowania? Czy łatwo nam włączyć do naszego życia innego człowieka i otworzyć się na jego odmienny sposób postrzegania świata? Jakiego typu emocje te sytuacje wywołują?

Artystki kształcące się w Szkole Filmowej w Łodzi stawiają odpowiedzi na te pytania i analizują niniejsze zjawiska społeczne przez pryzmat medium fotograficznego. 

                                                       Kurator wystawy: dr Weronika Kobylińska

Swoje prace zaprezentują artystki: Maria M. Jaszczurowska, Agnieszka K. Jurek, Marianna Kulesza, Diana Kulińska, Joanna Mroczek i Klaudia Pietrzak. Kuratorką wystawy jest : dr Weronika Kobylińska.

www.inkluzje.com/artystki

www.inkluzje.com

Skomentuj

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now