Spojrzenie z góry. Archiwum Wandy Rutkiewicz
30.01.2024 / wtorek / godz. 18.30
Tym razem czeka nas spotkanie wokół ekologii. Wojtek Kłapcia opowie o wpływie działalności branży outdoor na środowisko naturalne.
Rozmawiać będziemy m.in. o zaniechaniu produkcji jako najczystszej formie ograniczenia wpływu na środowisko, greenwaschingu, wyzwaniach logistycznych czy upcyclingu ponad recyklingiem.
Na uczestników ostatniego spotkania z Wojtkiem Kłapcią czekać będą niespodzianki i wyzwania!
Na koniec ostatniego spotkania chętni będą mogli spróbować swych sił w zawodach pakowania śpiwora na czas, a na tych, którzy zdobędą najlepszy wynik, czekać będą nagrody rzeczowe od partnera wystawy. Aktualne rekordy wszech czasów do pobicia to: 31″20 sek dla pań i 21″86 sek dla panów.
Spotkanie tłumaczone na Polski Język Migowy.
Wstęp – 1 zł
Wydarzenia w lutym, które towarzyszą wystawie:
20.02.2024 – Janusz Borowiec, Majesty: O eko-odpowiedzialności w produkcji sprzętu do turystyki górskiej. Case study konkursu Skis Re//Defined
/ poziom -4, Audytorium, godz. 18:30 / Spotkanie tłumaczone na PJM
Bilety: 1 zł
Janusz Borowiec – założyciel gdańskiej marki Majesty, oddany narciarz i zwolennik freeskiingu z pasją do kształtowania trendów na rynku narciarskim. Opowie o ekoodpowiedzialności i ekomanifeście przyświecającym marce, która jest liderem w produkcji nart freeridowych oraz organizatorem konkursu Skis Re//Defined. Celem konkursu jest promowanie idei upcyklingu, czyli nadawania drugiego życia zużytym nartom, aby produkt nie był cenniejszy od wykorzystanych do jego produkcji surowców. Uczestnicy konkursu, prezentując swoje pomysły z zakresu wzornictwa użytkowego, przyczyniają się do zmniejszenie zużycia surowców naturalnych oraz maksymalnego ograniczenia odpadów.
27.02.2024 – Jan Krzysztof, Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe: Ocena ryzyka w górach – zacznijmy od Tatr
/ poziom -4, audytorium, godz. 18.30 / Spotkanie tłumaczone na PJM
Bilety: 1 zł
Jan Krzysztof – naczelnik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, z którym jest związany od ponad 20 lat. Wykład obejmować będzie wprowadzenie do tematyki zagrożenia lawinowego w Tatrach i metod oceny ryzyka podczas aktywności zimą w terenie. By móc w pełni korzystać z tych metod, konieczne jest pogłębienie tematu na specjalistycznych kursach lawinowych, ale mamy nadzieję, że to wprowadzenie zachęci do udziału w szkoleniach osoby zainteresowane szeroko rozumianą turystyką zimową i skialpinizmem.