Przejdź do treści Przejdź do stopki

Patryk Bułhak – Porzucone córki Tygrysa 

26.01.2023 r. o godz. 19:00 w Pracowni Duży Pokój przy ul. Wareckiej 4/6 w Warszawie. 

„To historia Tygrysic – kobiet wojny, po której kurz nie opada…” 
Miejsce postrzegane na całym świecie jako raj turystyczny, przez ten sam świat zostaje zapomniane i przemilczane, gdy giną tysiące ludzi. Sri Lanka kryje w sobie tajemnice starożytnej cywilizacji, ale także mrok współczesnych mordów wojennych, od których odwrócono wzrok. Konflikt etniczno-religijny między Syngalezami a Tamilami, trwający kilka dekad, a brutalnie zakończony w 2009 roku naznaczył krwią i bólem kraj, a przede wszystkim kobiety i mężczyzn, którzy pozostali. 
Warszawski fotograf Patryk Bułhak postanowił udzielić głosu oraz pokazać twarze kobiet, które w trakcie wojny walczyły o swoją godność i wolność, a po jej zakończeniu muszą mierzyć się z wykluczeniem społecznym. Jest to opowieść o „wojowniczkach, zarówno tych walczących na froncie, jak również poza nim – odrzuconych, zepchniętych na margines przez państwo i system.”

*źródło: Julia Klewaniec / Fundacja Picture Doc

1 Komentarz

  • Riccardo Venturini
    Posted 18 stycznia 2024 na stronie 23:48

    Patryk… Osobiście znam fotografa stojącego za tą niesamowitą historią, która zasługuje na opowiedzenie i poznanie, ale znam też człowieka stojącego za aparatem! Przemiły i hojny człowiek! Osobiście otrzymałem od niego jego książkę w prezencie na Święta.. .I czuję się tym zaszczycony

Skomentuj

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now