Przejdź do treści Przejdź do stopki

„Kwartalnik Fotografia” nr 41 już w sprzedaży

KF 41 można zamówić – TUTAJ

Dzisiaj, czyli 22 marca 2023, z drukarni przyjechał do nas pachnący farbą drukarską, nakład „KF” nr 41. Już patrząc na okładkę zauważacie pewne zmiany w wyglądzie naszego czasopisma. Faktycznie, przeszliśmy mały lifting, który jest dziełem Piotra Zdanowicza, który 20 lat temu projektował poprzedni layout. Zmiany na pewno przypadną Wam do gustu.

Najnowszy numer składa się z kilkanastu artykułów prezentujących twórczość polskich oraz zagranicznych fotografów. Już okładka wygląda intrygująco, ponieważ dzięki Maciejowi Mańkowskiemu spogląda na nas nieodżałowany Bogdan Konopka, któremu „KF” tak wiele zawdzięcza. Za sprawą Michała Szalasta oraz Mariusza Śmiejka pojedziemy do Afryki, gdzie nadal jest cholernie daleko od okej, a dzięki Darkowi Małachowskiemu pobędziemy trochę w Chicago z ludźmi w kryzysie bezdomności. Żebyśmy nie popadli w depresję, razem z Leszkiem Szurkowskim, Jackiem Boczarem, Titusem Popławskim i paroma innymi artystami, poszukamy klasycznego piękna w fotografii. Byliśmy w Warszawie i we Wrocławiu na dwóch wystawach ZPAF-owskich, które czczą 75-lecie Związku, rozmawialiśmy z ich kuratorami – Jolą Rycerską (Warszawa) oraz Andrzejem Dudkiem-Dürerem (Wrocław). Daria Kołacka opowie nam o niezmiernie interesującej wystawie dziewięciu fotografek w Bazylei. Pokazujemy również twórczość Iwony Germanek, Jarka Klupsia oraz Alicji Brodowicz z cyklu Portfolio młodych. Monika Piotrowska kontynuuje mini cykl o XIX-wiecznym fotografie Sallym Jaffé . Przypominamy też postać Ryszarda Zielewicza, zmarłego przed 5 laty przedstawiciela poznańskiej neoawangardy. Jak zwykle, nie zabraknie też recenzji książek fotograficznych, jakie otrzymaliśmy w ostatnich tygodniach.

Bogdan Konopka na fotografii Macieja Mańkowskiego

Przypominamy, że cały czas jesteśmy otwarci na współpracę z nowymi fotografami i nowymi autorami tekstów o fotografii.  Osoby i firmy zainteresowane umieszczeniem w magazynie reklam i/lub artykułów promocyjnych mile widziani – kontakt: redakcja@kwartalnikfotografia.pl.

Dzisiaj rozpoczynamy wysyłkę egzemplarzy zamówionych w przedsprzedaży, więc jeśli ktoś w najbliższych dniach będzie nieobecny w miejscu zamieszkania i w związku z tym nie będzie mógł odebrać przesyłki, prosimy jak najszybciej napisać nam o tym mejlowo: waldemar@kwartalnikfotografia.pl), podając termin, kiedy chcecie otrzymać przesyłkę. Jeśli ktoś nie odbierze przesyłki w term przesyłka wróci do redakcji, ponowne wysłanie będzie wymagało ponownego uiszczenia kosztów wysyłki – 15,79 zł. Podpowiadamy, że przesyłkę można bezpłatnie przekierować lub odebrać w późniejszym terminie – szczegóły są w powiadomieniu InPostu o nadejściu przesyłki. Jeśli jednak nie uda Wam się odebrać przesyłki i wróci ona do nas, to prosimy o ponowną wpłatę 15,79 zł na konto numer 98109014210000000042010989 jako opłatę dodatkowej wysyłki, a w tytule płatności wpisać nr swojego zamówienia.

Waldemar Śliwczyński przed drukarnią Moś/Łuczak z jeszcze ciepłym egzemplarzem „KF” 41 – na rozkładówce Moja lekcja anatomii, fotografia Grzegorza Przyborka

1 Komentarzy

  • Zdjęcie awatara
    Post Autor
    Waldemar Śliwczyński
    Posted 24 marca 2023 na stronie 06:52

    Uprzejmie prosimy o recenzje najnowszego numeru – zmieniliśmy trochę nasz magazyn, dlatego bardzo zależy nam na Waszych opiniach.

Skomentuj

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now