Przejdź do treści Przejdź do stopki

Miejsca nie są nieruchome 2

10 maja 2024 roku, o godz. 18.00 do małej Galerii Fotografii KONTRAST w Obornikach Śląskich, na wernisaż wystawy fotografii Janiny Hobgarskiej „Miejsca nie są nieruchome”  Wystawa potrwa do 30 czerwca 2024 roku. Wstęp wolny.

Miejsca nie są nieruchome-
Zmieniają swoje przestrzenie,
Oswajają coraz to nowe terytoria.
Miejsca idą za nami, odsłaniając tylko na chwilę otwarte pole iluzji.
Tu zmieniają na Tam,
Teraz staje się Kiedyś.
Wędrują sobie znanymi szlakami:
Tropami drobnych epizodów,
Fascynujących spotkań;śladami obecności.
Promieniują magia i nostalgią .
Przemieszczają się w czasie,
Nawiązują z nami tajemne porozumienia.
Raz stając się konkretem, innym razem ledwie uchwytnym przeczuciem.
Odkrywają i ukrywają,
Obiecują i wabią
Miejsca.
To one nas wybierają.

Janina Hobgarska
Jelenia Góra, 1999

Janina Hobgarska

Mieszka w Jeleniej Górze.  Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Wyższego Studium Fotografii w Warszawie. Należy do ZPAF od 2001 roku.

W latach 1988 – 2017 prowadziła jeleniogórskie Biuro Wystaw Artystycznych. Kuratorka wielu wystaw sztuki współczesnej, międzynarodowych i regionalnych projektów dotyczących sztuki Karkonoszy, autorka tekstów do katalogów wystaw i pism artystycznych. W 2014 roku odznaczona srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. 

Pracę zawodową łączyła z fotograficzną pasją.

Jest autorką wystaw: Fotografie ( debiut w łódzkiej Galerii FF – 1987 rok), Strefa ciszy, Prywatne rzeczywistości, Wnętrza, Miejsca, Miejsca nie są nieruchome, Ciche życie przedmiotów, Karkonosze, Karkonosze – Miejsca, Pejzaże bliskie i dalekie. Uczestniczyła też w wielu zbiorowych prezentacjach. Brała udział w wystawach z cyklu”Kontakty” oraz w plenerach i wystawach w ramach Biennale Fotografii Górskiej w Jeleniej Gorze. Obecnie uczestniczy w działaniach Jeleniogórskiej Strefy Fotografii.

Prace w zbiorach:

Muzeum Historii Fotografii w Krakowie, Museum Modern Art w Hunfeld w Niemczech, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Gorze, Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, Muzeum Tkactwa Dolnośląskiego w Kamiennej Górze.

Skomentuj

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now