Przejdź do treści Przejdź do stopki

Marcin Mirosławski w Galerii Obok ZPAF

THE SPECTER OF LIFE 2

WIDMO ŻYCIA

czyli metaforyczna i alegoryczna podróż przez życie niezależnego fotografa młodego pokolenia 

30 LISTOPADA, GODZ. 18:30

GALERIA OBOK ZPAF, WARSZAWA

Marcin Mirosławski

Już w najbliższy czwartek, 30 listopada o 18:30, w Galerii Obok ZPAF na jednej z ulic Starego Miasta w Warszawie odbędzie się wernisaż wystawy intrygującego fotografa, Marcina Mirosławskiego, pt. THE SPECTER OF LIFE 2 (Widmo życia). Będzie to wyjątkowa okazja, by zapoznać się z jednym z rozdziałów osobistego dokumentu i metaforyczno-alegorycznej podróży przez jaźń młodego artysty. Gwarantujemy Wam przyjemnie spędzony wieczór, ciepłą atmosferę i możliwość doświadczenia fotografii w jej namacalnej, fizycznej formie w obecności autora. Na wystawę w naszej kameralnej galerii zapraszamy wszystkich miłośników fotografii, osoby kochające sztuki wizualne oraz dobre towarzystwo i pasjonujące rozmowy!

Marcin Mirosławski
Marcin Mirosławski

W najbliższy czwartek na wernisażu swoje fotografie zaprezentuje Marcin Mirosławski, a całe wydarzenie stanowi drugą odsłonę jego dożywotniego projektu THE SPECTER OF LIFE.

Wernisaż wystawy THE SPECTER OF LIFE 2 (Widmo życia) z pewnością będzie gratką dla pasjonatów fotografii, którzy będą mogli wysłuchać wypowiedzi samego artysty na temat prezentowanych przez niego prac i porozmawiać z nim osobiście na temat jego inspiracji oraz motywacji.

Marcin Mirosławski

Będzie to również okazja do zapoznania się z fotografią subiektywną, którą preferuje artysta, wykorzystując ją do wizualnej reprezentacji swojego świata wewnętrznego.

Ponadto na wernisażu możliwe będzie spędzenie czasu w wartościowy sposób, na inspirujących rozmowach w gronie artystów i sympatyków fotografii.

Zapraszamy do Galerii Obok ZPAF na wystawę fotografii Marcina Mirosławskiego!

Więcej informacji o wydarzeniu TUTAJ

Wstęp wolny.

Organizator: Okręg Warszawski Związku Polskich Artystów Fotografików 

Wernisaż: czwartek, 30 listopada o godz. 18:30, Ekspozycja do: 31 grudnia 2023

Patroni medialni: Kwartalnik Fotografia, Fotopolis

Marcin Mirosławski

O AUTORZE

Urodzony w 1986 roku w Kraśniku, ukończył Lubelską Szkołę Fotografii. Jeden z artystów fotografików, który prezentował prace na wystawie indywidualnej podczas 10. edycji FotoArtFestival w Bielsku-Białej. Od najmłodszych lat związany jest ze swoim rodzinnym miastem, które stanowi źródło inspiracji dla wielu jego prac. Jest niezależnym fotografem, co daje mu pełną kontrolę nad projektami. Eksperymentuje z różnymi stylami i technikami, osiągając unikalną estetykę prac, w których przeplatają się elementy surrealizmu, abstrakcji oraz głębokiej introspekcji. Jego podejście do fotografii można określić jako głęboko subiektywne, gdzie każde zdjęcie jest nie tylko odzwierciedleniem rzeczywistości, lecz przede wszystkim ekspresją jego wewnętrznego świata. Odważnie eksploruje granice między rzeczywistością a abstrakcją, tworząc obrazy, które zmuszają widza do refleksji i ponownego przemyślenia własnych przekonań na temat otaczającej nas rzeczywistości.

O projekcie THE SPECTER OF LIFE 2 (WIDMO ŻYCIA)

THE SPECTER OF LIFE 2 to nie tylko wystawa fotografii, lecz także podróż przez labirynt ludzkich emocji, doświadczeń i refleksji. Każde zdjęcie opowiada odrębną historię, a razem tworzą mozaikę ludzkiego doświadczenia, ukazującą piękno, ale i złożoność życia.

W tej artystycznej podróży widz jest zachęcany do odkrywania własnych interpretacji i znaczeń, co czyni wystawę niezwykle osobistym doświadczeniem.

Projekt ten jest metaforycznym i alegorycznym zapisem życia artysty – czymś w rodzaju pamiętnika, podróżą poprzez jaźń, od świadomości do podświadomości, opowieścią o nowych emocjach, obserwacjach i doświadczeniach. Efektem pewnych wydarzeń, które zaistniały na przestrzeni lat, i dzięki którym powstał prezentowany cykl fotografii. To dopiero początek długiej historii, jako że artysta ma w planach kontynuować ten osobisty dokument do końca życia.


Więcej szczegółów na: https://www.zpaf.pl/aktualnosci/M-Miroslawski-widmo-zycia-g-obok-zpaf/

Marcin Mirosławski zaprasza na wernisaż: https://www.youtube.com/watch?v=qs_DU39IpD0
Kontakt dla mediów:
Marzena Skalska, Biuro OW ZPAF; 511 381 480
marzena.skalska@zpaf.pl

Marcin Mirosławski

Skomentuj

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now